Forum dyskusyjne
WWW.ELEKTRODYNKA.TK

Aktualny czas: 12-06-2019, 05:09 PM
 MENU 
    PORTFOLIO     PORTAL FleszTECH     CZAT     Fanpage    Grupa na FB    PaCZaJ TV     ELEKTRODYNKA TV     Wyszukiwarka     FORUM     PORTAL InfoWiedza     FOTKI     MUZYKA     PaCZaJ na TV     Co oferujemy?     FILMY     STREAMY     PLAYLISTY     Zasady korzystania     Forum do druku     Ogłoszenia     Wyszukiwarka globalna     DOWNLOAD     RSS     TAPATALK     KONTAKT    

Witaj! Rejestracja

Sposób na 2 gb ram w Lark ultimate 7i Win?

Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 2.53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witajcie elektrodyńki XD,znów piszę bo-Czy wiedzieliście że podawane przez producenta maksymalna ilość obsługiwanego ramu czasami mija się z prawdą? w niektórych przypadkach trzeba tylko coś odblokować w biosie,pokombinować z nim i może będzie ok,albo aktualizacja biosu i po sprawie.
Lecz też może to od tak zadziałać! bo producent podawał specyfikację płyty "Na opak" i w urządzeniu zadziała więcej ram?
Seba! weź spróbuj ok? 1 gb ram na 2gb ram wymień,jak zadziała to daj mi +1 reputacji Smile

P.S.Informacje znalezione w internecie i z doświadczeń znajomych i ludzi z neta Big Grin
Odpowiedz
(02-01-2017, 05:15 PM)Sfgpkpk napisał(a): Seba! weź spróbuj ok? 1 gb ram na 2gb ram wymień,jak zadziała to daj mi +1 reputacji

Dobra już biorę swoją lutownicę na gorące powietrze, mikroskop i promienie rentgena  Lenny Face

I bierzemy się do roboty, najpierw wylutuję 2 kości RAM a potem tego procka z prawej:

Intel Atom Z3735G
https://ark.intel.com/pl/products/80275/...o-1_83-GHz

Potem kupuję 2 inne kości RAM, każda po 1 giga oraz kupuję czip - procek intel atom Z3735F za około 100 zł:
http://ark.intel.com/pl/products/80274/I...o-1_83-GHz

i lutuję .... chwila chwila, wpierw prześwietlam rentgenem czy dobrze ustawiłem na złączach .... i lutuje  Big Grin

I za około 200 zł mam tablet z 2 giga RAMu  PROSZE.JPG

a na następny dzień wylewa mi ekran LCD  Zaskoczony

facepalm w elektro dyńkę  Lenny Face
Odpowiedz
A po co wylutowywać procesor? a tak pozatym myślisz że nierozpoznaję sarkazu?
Odpowiedz
(02-01-2017, 07:49 PM)Sfgpkpk napisał(a): A po co wylutowywać procesor?

A po to że procesor w tablecie obecnie zastępuje pół płyty głównej standardowego komputera x86 tzw. blaszaka! Procek ten to nie tylko procesor CPU ale także wbudowany jest w niego procesor graficzny a nawet FSB - wszystko w 1 układzie, kiedyś było to wiele układów i części rozsianych po całej płycie głównej stąd duże wielkości starych kompów, obecnie procek to 3/4 całego tabletu i to on przejmuje wszelką kontrolę nad pozostałym sprzętem, między innymi nad pamięcią RAM, dlatego obsługuje takie a nie inne kości o takiej a nie innej pojemności i przypuszczam że nie chodzi tylko o ich pojemność ale również częstotliwość pracy, więc zapewne muszą to być kości RAM o dokładnie określonych parametrach a nie byle co z byle czego - te czasy prostej elektroniki skończyły się dawno temu, że można było dawać zamienniki jakie się tylko chce i wymieniać co się chce w domowych warunkach.  Zaskoczony

Nawet elektronicy, którzy kiedyś mieli ogromną wiedzę i naprawili sporo sprzętu, w dzisiejszych czasach miniaturyzacji są bezsilni, bo często sam sprzęt do napraw musi być specjalistyczny i kosztować majątek, lutownica na gorące powietrze to nie wszystko, potrzebny jest jakiś system rentgenowski by dobrze spasować nowe elementy do przylutowania, bo jak je spasować jeśli ich nie widzimy od spodu?  Mysli To są milimetry a nawet setne milimetra. Przecież takich tabletów nie produkują ludzie tylko maszyny!  PROSZE.JPG

To są prace na wyższym poziomie i nawet paczaj nie ma dostępu ani do takich metod ani sprzętu do takich prac i chyba jako osoba prywatna nigdy nie będzie miała  Wstyd

(02-01-2017, 07:49 PM)Sfgpkpk napisał(a): myślisz że nierozpoznaję sarkazu?

No wiesz to jest tak, na forum elektrody już dostałbyś kopniaka za takie dziwne pomysły dodania RAMu, na innym forum pewnie do reszty by cię wszyscy wyśmiali, tylko tutaj na tym forum jako że jest ono dla początkujących i nazywa się "elka" - jak kurs na prawo jazdy Big Grin nie chcę aby do tego doszło,m do kompletnych drwin, więc delikatnie ci chcę zwrócić uwagę że twój pomysł jest fizycznie nierealny.
Nie zrobisz nic aby fizycznie powiększyć pamięć, oprócz tego co zaproponowano już w podobnym temacie, czyli zwiększenie pliku wymiany na dysku:

http://elektrodynka.ga/thread-691.html
Odpowiedz
1.teraz wiem
2.dobrze że niereagujesz jak moderatorzy elektrody (natychmiastowy ban)
3.chciałem tylko wiedzieć czy coś byś skombinował ale jak nie to nie
Odpowiedz
Lećcie ludziska:https://www.youtube.com/watch?v=rtLoVrUMX-Q
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości