Forum dyskusyjne
WWW.ELEKTRODYNKA.TK

Aktualny czas: 12-06-2019, 05:38 PM
 MENU 
    PORTFOLIO     PORTAL FleszTECH     CZAT     Fanpage    Grupa na FB    PaCZaJ TV     ELEKTRODYNKA TV     Wyszukiwarka     FORUM     PORTAL InfoWiedza     FOTKI     MUZYKA     PaCZaJ na TV     Co oferujemy?     FILMY     STREAMY     PLAYLISTY     Zasady korzystania     Forum do druku     Ogłoszenia     Wyszukiwarka globalna     DOWNLOAD     RSS     TAPATALK     KONTAKT    

Witaj! Rejestracja

Co zrobić z zasilaczem 12 v 100mA (zasilacz antenowy)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam posiadam zasilacz antenowy 12v 100mA wiem że owy można podłączyć do paska led maksymalnie do 30 cm, ale ja bym chciał wykorzystać go w innych celach, np. zrobić na nim mini lampkę nocną, zasilacz silnik 3v lub 12 v nie wiem inne rzeczy do czego go mogę użyci. Prosze o pomoc, pisze tu w dziale informatycznym bo działu elektrycznego/elektronicznego nie ma polecam go dodać.
Odpowiedz
(09-25-2016, 01:18 PM)Elektlek napisał(a): Witam posiadam zasilacz antenowy 12v 100mA wiem że owy można podłączyć do paska led maksymalnie do 30 cm, ale ja bym chciał wykorzystać go w innych celach, np. zrobić na nim mini lampkę nocną, zasilacz silnik 3v lub 12 v nie wiem inne rzeczy do czego go mogę użyci. Prosze o pomoc, pisze tu w dziale informatycznym bo działu elektrycznego/elektronicznego nie ma polecam go dodać.

12 volt 100mA to raczej niewiele, czyli najwyżej lampka nocna z LEDów, silnik raczej odpada, nawet najzwyklejszy silniczek 12 woltowy może pobierać coś około 80 mA więc to już granica wytrzymałości takiego chińskiego zasilacza ze wzmacniacza antenowego. Żaróweczka, raczej na pewno odpada, tranzystor będzie się grzał niemiłosiernie, a potem bęc i smrodek.    Shy
Także jeśli już coś robić konkretnego to na zasilaczach impulsowych 12 volt lub jakieś własne konstrukcje oparte o transformatorki i stabilizatory z serii L78, np. L7805 lub 9 lub 12 do tego radiatorek i na pewno to lepsze rozwiązanie niż te chinole, które najlepiej wsadzić  ... misiowi w metkę   Big Grin

Co do działu elektrycznego, jeśli chcesz mógłbym stworzyć taki dział i samemu poruszyć tam kilka ciekawych tematów, może za niedługo jak będzie więcej tego typu wątków.  Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości