Forum dyskusyjne
WWW.ELEKTRODYNKA.TK

Aktualny czas: 09-22-2019, 01:49 AM

PORTFOLIO     PORTAL FleszTECH     PORTAL InfoWiedza     FANPAGE     GRUPA     FORUM     CZAT     PaCZaJ TV     ELEKTRODYNKA TV     Wyszukiwarka     Zasady korzystania     Forum do druku     FOTKI     MUZYKA     DOWNLOAD     RSS     KONTAKT     WSPARCIE     PaCZaJ na TV     Co oferujemy?     FILMY     STREAMY     PLAYLISTY    

Witaj! Rejestracja

Termopady do Larka

Ocena wątku:
  • 15 głosów - średnia: 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mam pytanie, czy myślał już ktoś nad poprawą temperatur w Larku Ultimate 7i (nie seba, nie wiatraczek xd)

Chodzi mi tutaj o wymianie termopada na lepszy, efektywniejszy (?), lub dodanie drugiego dodatkowego na procesor, blaszkę? Nie wiem, pytam ponieważ nie widziałem żeby ktoś tutaj pisał o lepszym ochłodzeniu Larka (trik z wiatraczkiem sie nie liczy Seba xD) A ja sam nie mialem do czynienia z wymianą termopada.

Prosze o pomoc, a dawno Pieseła Śmieszeła tu nie było  Big Grin

p.s. Na koniec dodam bo wydaje mi się że Nasz tablecik Lark powoli umiera na tym forum (jakoś mniej wpisów o nim, albo mi sie tak wydaje), a szkoda. Ja go ciągle mam w użytku i czasem nawet zastępuje mi laptopa  Tongue
Odpowiedz
(01-23-2019, 10:00 PM)PiesełŚmieszeł napisał(a): (nie seba, nie wiatraczek xd)

Icon_lol   nie to nie  Big Grin 

(01-23-2019, 10:00 PM)PiesełŚmieszeł napisał(a): wydaje mi się że Nasz tablecik Lark powoli umiera na tym forum (jakoś mniej wpisów o nim, albo mi sie tak wydaje), a szkoda. Ja go ciągle mam w użytku i czasem nawet zastępuje mi laptopa  Tongue

od tego tablecika rozpoczęła się przygoda tego forum  Taa staruszek a mój nadal działa ehhh  Mmm  termopady?  Uuuuu pewno jakieś są  Yyy    ale ja zamontowałem po prostu radiator aluminiowy + pasta termo-przewodząca i takie chłodzenie zewnętrzne tabletu tego mam do dzisiaj i jest bardzo dobrze  XHEHE.GIF

historia tego tabletu dobiegła końca  Icon_rolleyes tak i to forum, jest już takim forum retro  Zaskoczony teraz mamy grupę na FB i czat na discord, które o wiele więcej mają funkcji niż nasze stare poczciwe forum, tak samo jak naszego larka zastępują teraz inne lepsze urządzenia  Taa

Rolleyes
Odpowiedz
Cóż odpowiadając na główne pytanie, można by było bardziej rozłożyć ciepło ( był odcinek od Seby) z folią aluminiową  Okok Oczywiście jakieś nowe termopady, do lepszego przepływu ciepła. Innego raczej sposobu aby zbić bardzo temperaturę raczej nie ma poza wentylatorem itp. Mniej więc umiera już tablet, ja na tą chwilę szykuję nowe wersje Windows przystosowanego na niego  Angel
Odpowiedz
(01-23-2019, 10:24 PM)Seba napisał(a): termopady?  Uuuuu  pewno jakieś są  Yyy    ale ja zamontowałem po prostu radiator aluminiowy + pasta termo-przewodząca i takie chłodzenie zewnętrzne tabletu tego mam do dzisiaj i jest bardzo dobrze  XHEHE.GIF

(01-23-2019, 10:53 PM)gegosxd napisał(a): Cóż odpowiadając na główne pytanie, można by było bardziej rozłożyć ciepło ( był odcinek od Seby) z folią aluminiową  Okok 

No właśnie co do tego "chłodzenia" folią aluminiową to ja oglądałem ten twój odcinek o tym Seba, ale u mnie to nic nie poprawia  Mysli .  Może żle coś robię, albo nie wiem może zły materiał (używałem folii aluminiowej Jan niezbędny xD)

(01-23-2019, 10:53 PM)gegosxd napisał(a): Oczywiście jakieś nowe termopady, do lepszego przepływu ciepła. Innego raczej sposobu aby zbić bardzo temperaturę raczej nie ma poza wentylatorem itp

Zerknij, znalazłem taki (przykładowy) na Alledrogo. Tutaj to jest ten kwadratowy (na procka chyba xd) bo nie wiem do czego są te termopady takie długie prostokątne jakby paski. Czy przyklejamy na procka ten pasek i nastepnie na to blaszkę?

https://allegro.pl/oferta/termopad-ag-th...6213725869

Aleee....
Pewno Seba napisze :

Cytat:Paaaaaaniee... Ello Ello     jdz pan w ch#### z tym termopadem..  Wietraka przyczep tryteczką i cyk smart chłodzenie (xDD) 

Wiatraczek tryteczką? Skad ja to znam XDDDD
Odpowiedz
(01-24-2019, 08:59 PM)PiesełŚmieszeł napisał(a): No właśnie co do tego "chłodzenia" folią aluminiową to ja oglądałem ten twój odcinek o tym Seba, ale u mnie to nic nie poprawia  Mysli .  Może żle coś robię, albo nie wiem może zły materiał (używałem folii aluminiowej Jan niezbędny xD)

A w jaki sposób przymocowałeś tę folię do procka? i czy przyłożyłeś ją tylko do blaszki z termopadami czy bezpośrednio na rdzeń procka?  Taa

(01-24-2019, 08:59 PM)PiesełŚmieszeł napisał(a): Aleee....
Pewno Seba napisze :

Cytat:Paaaaaaniee... Ello Ello     jdz pan w ch#### z tym termopadem..  Wietraka przyczep tryteczką i cyk smart chłodzenie (xDD) 

Paaaaaaniee... Ello Ello     jdz pan w ch#### z tym termopadem  ....   Lenny Face

Ta metoda z folią już nieaktualna,
przyczep pan radiator najlepiej miedziany i "wietraka"  Zaskoczony
Odpowiedz
I to jest prawdziwe chłodzenie a nie jakieś termopady  1CRAZY.GIF

Aluminiowy radiator (w formie płytki) przymocowany bezpośrednio na rdzeń procka i chipa dodatkowego z pomocą pasty termo-przewodzącej  92 i do tego wiatraczek 12 volt z przetwornicą z 5 volt z USB larka  Rambo

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości