Forum dyskusyjne
WWW.ELEKTRODYNKA.TK

Aktualny czas: 09-22-2019, 01:19 AM

PORTFOLIO     PORTAL FleszTECH     PORTAL InfoWiedza     FANPAGE     GRUPA     FORUM     CZAT     PaCZaJ TV     ELEKTRODYNKA TV     Wyszukiwarka     Zasady korzystania     Forum do druku     FOTKI     MUZYKA     DOWNLOAD     RSS     KONTAKT     WSPARCIE     PaCZaJ na TV     Co oferujemy?     FILMY     STREAMY     PLAYLISTY    

Witaj! Rejestracja

Jaki zaszły zmiany w smartfonach xiaomi?

Ocena wątku:
  • 20 głosów - średnia: 2.95
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostatnio próbuję zakupić smartfona to też przypomniałem sobie o xioami którgo smartfon wcześniej posiadałem co prawda nie był to udany zakup niestety tak czasem bywa i musiałem bardzo dużo grzebać w oprogramowaniu ale mniejsza z tym. Ostatnio trochę poczytałem i znalazłem różne tematy na temat zmian jakie zaszły od tego czasu jak ja nie używam miui a więc:
https://miuipolska.pl/forum/topic/36341-...%C5%84ski/

Zakupu smartfona w wersji China(bez B20 LTE) z nowszej oferty niesie ze sobą pewne komplikacje więc już się nie opłaca tak kupić wersje China zamiast International (global.itd ogólnie z B20 lte)
Następnie:
https://miuipolska.pl/forum/topic/35604-...om-prawda/
Coraz bardziej się to komplikuje wszystko
Następnie:
https://miuipolska.pl/forum/topic/36493-...ie-limitu/
Tutaj mógłbym szukać innego bardziej opisanego artykułu ja pamiętam czasy kiedy wysyłało się zgodę i max 3 dni miałem pozwolenie na odblokowanie bootlodera.
Następnie:
Tutaj sam nie wiem gdzie szukać ale powiem o co mi chodzi
Dawnej gdy telefon np po aktualizacji nie wstawał(oczywiście z zablokowanym bootloderem) to wprowadzałem go w tryb edl komendą lub skryptem z xda i flashowałem miflesh teraz z tego co wyczytałem tryb edl jest zablokowany i działa tylko na odblokowanym bootloder(jakaś tam furtka jest z zablokowanym bootloderem na płycie głównej można go włączyć jednak rozbierać telefon) ciekawi mnie kwestia co zrobić jak telefon padnie bez odblokowanego bootlodera czy da się wgrać rom w trybie fastboot czy serwis?
Następnie:
https://www.wykop.pl/link/4536327/xiaomi...telefonow/
To akurat nic nowego nawet pamiętam że w panelu sterowania- uprawnienia do korzystania aplikacji z internetu-systemowe
Odbierałem dostęp paru procesom ogólnie łatwo to znałeś na pewno są już poradniki (bo ja nie pamiętam już)

Czy są jakieś jeszcze zmiany?
I czy to powoli nie prowadzi do zamknięcia się na modyfikację systemu no bo przedłużony czas oczekiwania na zgodę odblokowania bootlodera, problem z powrotem do starszej wersji,
Odpowiedz
(09-19-2018, 09:32 AM)Dzazek 102 napisał(a): I czy to powoli nie prowadzi do zamknięcia się na modyfikację systemu no bo przedłużony czas oczekiwania na zgodę odblokowania bootlodera, problem z powrotem do starszej wersji,

To prawda niektóre zmiany w xiaomi idą w złym kierunku, i już niedługo można by powiedzieć "kiedyś to było nie to co dziś"  Big Grin
Jak to się mówi nic nie trwa wiecznie  PROSZE.JPG zobaczymy jaka przyszłość czeka xiaomi ale jeśli pójdą w ślady innych wielkich marek to mają pewne jak w banku że wszyscy ich opuszczą  Icon_rolleyes
Odpowiedz
Zerknołem na elektrodynke na Facebooku incognito i patrzę dodałeś temat bo reklamach w xiaomi myślę że jesteś w błędzie i trochę wytłumaczę.

Nikt się na xiaomi nie uwzioł porost ten proces msa reklamowy jest od dawna w systemie miui  tylko teraz zaczyna także wyświetlać reklamy w menu pewnie od najnowszej aktualizacji.

A tutaj masz dokładny poradnik jak to wyłączyć (wszystko na zasadzie jak nie ma uprawnienia do internetu to nie działa ja dawniej porostu wyłączałem dostep do neta i uprawnienia dla pewnych procesów ale teraz trochę się zmieniło więc tutaj masz wszystko)
https://out.reddit.com/t3_9h42fm?url=htt...ame=mweb2x

W sumie jakby zagłębił się w kilka procesów systemowe to jeszcze więcej kwiatków można odkryć(np najczęściej łączących się z internetem i przesyłających dane ale to łatwo znałeś co do czego służy np. odebrać dostęp do neta i po problemie. W sumie ony są częścią systemu tak msa i nie są szkodliwe szkoda tylko że są Smile )
Odpowiedz
(09-19-2018, 02:32 PM)Dzazek 102 napisał(a): Zerknołem na elektrodynke na Facebooku incognito i patrzę dodałeś temat bo reklamach w xiaomi myślę że jesteś w błędzie i trochę wytłumaczę.

Nikt się na xiaomi nie uwzioł porost ten proces msa reklamowy jest od dawna w systemie miui  tylko teraz zaczyna także wyświetlać reklamy w menu pewnie od najnowszej aktualizacji.

Być może tak jest  tyle że od miui10 ja mam miumi 9.2 i nadal na nim siedzę bo nie wydali jeszcze oficjalnego miui 10 na redmi 4a ale jeśli faktycznie tam są reklamy to ja nie aktualizuje do najnowszego  Icon_rolleyes
Odpowiedz
(09-19-2018, 07:10 PM)Seba napisał(a):
(09-19-2018, 02:32 PM)Dzazek 102 napisał(a): Zerknołem na elektrodynke na Facebooku incognito i patrzę dodałeś temat bo reklamach w xiaomi myślę że jesteś w błędzie i trochę wytłumaczę.

Być może tak jest  tyle że od miui10 ja mam miumi 9.2 i nadal na nim siedzę bo nie wydali jeszcze oficjalnego miui 10 na redmi 4a ale jeśli faktycznie tam są reklamy to ja nie aktualizuje do najnowszego  Icon_rolleyes

Nadal jest tu mowa o jednej aplikacji  XOCZKO.GIF Z której raz na rok skorzystasz ja od kilku miesięcy jestem na miui 10 i naprawdę wydajność jest bardzo dobra jeszcze lepsza niż chociaż na miui 8 bo pamiętam że porównywałem  Hehe Z tym bootloaderem i odblokowaniem jest różnie szczerze mówiąc zależy od szczęścia  S_haha No z tym trybem EDL nie za fajnie jeżeli smartfon nie jest rozbieralny  Wstyd Ja jak bym miał coś brać na ten moment od xiaomi to Redmi Note 5 plus  XHEHE.GIF Cóż w skrócie xiaomi idzie w dobrą stronę i w złą  Mysli
Odpowiedz
(09-19-2018, 07:27 PM)gegosxd napisał(a):
(09-19-2018, 07:10 PM)Seba napisał(a):

Nadal jest tu mowa o jednej aplikacji  XOCZKO.GIF Z której raz na rok skorzystasz ja od kilku miesięcy jestem na miui 10 i naprawdę wydajność jest bardzo dobra jeszcze lepsza niż chociaż na miui 8 bo pamiętam że porównywałem  Hehe Z tym bootloaderem i odblokowaniem jest różnie szczerze mówiąc zależy od szczęścia  S_haha No z tym trybem EDL nie za fajnie jeżeli smartfon nie jest rozbieralny  Wstyd Ja jak bym miał coś brać na ten moment od xiaomi to Redmi Note 5 plus  XHEHE.GIF Cóż w skrócie xiaomi idzie w dobrą stronę i w złą  Mysli
W tym linku gdzie dałem akurat przenosi na Reddit wystarczy kliknąć na pierwszy post i zdjecie i przenosi na stronę poradnika ale tu masz pełen link

https://beebom.com/how-disable-ads-miui-apps/

Raczej tu nie chodzi tylko o jedną aplikacje a nawet o ustawienia telefonu jednak nie posiadam telefonu xiaomi po ręką nie jestem w stanie ustalić dla czego jedni mają lub nie reklamy(kwestia ustawień manipulacja uprawnieniami czy coś innego,) wiadomo że chodzi o proces msa

Ten poradnik jest na przyszłość gdyby was  ten problem dotyczył.

Niestety należy poczekać na oficjalne oświaczenie firmy w sprawie reklam w ustawieniach niestety  Wstyd

https://www.google.pl/url?sa=t&source=we...bRHIchwCfU

To by może tłumaczyło dla czego jedni mają drudzy nie reklamy chodź nie brał bym tego jako 100% przyczynę bo nigdy nie bazuje tylko na polskich serwisach.
Odpowiedz
Wpisalem w przeglądarkę jeszcze raz i następny wpis przeczytałem 
https://www.google.pl/url?sa=t&source=we...p6&ampcf=1

Szybciej niż przypuszczałem że potwierdzą ale niestety pamiętam trochę czasu temu że testy były przeprowadzane na chińskich użytkownikach jednak tam wszystko jest możliwe nie powinno nikogo to dziwić ale że na globalny rynek to wprowadą jestem zaskoczony.

Nawet te reklamy mi nie przeszkadzają bo zawszę znajdę furtkę żeby je wyłączyć ogólnie lubię grzebać w systemie ale mój powód rozstania z tą marką jest bardziej skomplikowany(niestety boję się dalej że będe miał problem z połączeniami niestety wiem może taki rejon kraju ale widzę podobne problemy to jestem ostrożny a przeglądam miuipolska to mi się lampka zapala że mogę mieć to samo)

Więc raczej prędko nie wróce do tej marki robiłem teraz podchody pod a2 lite (android one) jednak trafiłem na temat podobnej przypadłości i to po wymianie telefonu.
https://miuipolska.pl/forum/topic/36697-...i-a2-lite/
Odpowiedz
(09-19-2018, 08:28 PM)Dzazek 102 napisał(a): Raczej tu nie chodzi tylko o jedną aplikacje a nawet o ustawienia telefonu
...
dla czego jedni mają drudzy nie reklamy 

Chyba że oto chodzi że jedni mają drudzy nie i stąd takie nieporozumienia, ja nigdy nic nie widziałem, oprócz tej jednej aplikacji którą podczepili pod ustawienia czyli aplikacja "panel sterowania" - to zewnętrzna aplikacja  Mysli
Nigdy nie widziałem innych reklam w systemie dlatego uważam że ktoś tu robi wojenki zupełnie jak z tymi igłami w truskawkach żeby oczernić jakąś firmę , dlatego jestem ciekawy czy może tu chodzi o miui10 i czy to może w wersji beta takie cyrki  Oczy2 czy to może wina samych użytkowników którzy zawirusowali sobie czymś system (lub nakładkę miui)  Zaskoczony
Odpowiedz
(09-19-2018, 09:34 PM)Dzazek 102 napisał(a): Nawet te reklamy mi nie przeszkadzają bo zawszę znajdę furtkę żeby je wyłączyć ogólnie lubię grzebać w systemie ale mój powód rozstania z tą marką jest bardziej skomplikowany(niestety boję się dalej że będe miał problem z połączeniami niestety wiem może taki rejon kraju ale widzę podobne problemy to jestem ostrożny a przeglądam miuipolska to mi się lampka zapala że mogę mieć to samo)
Jaki smartfon miałeś?  Mysli

(09-19-2018, 10:24 PM)Seba napisał(a):
(09-19-2018, 08:28 PM)Dzazek 102 napisał(a): Raczej tu nie chodzi tylko o jedną aplikacje a nawet o ustawienia telefonu
...
dla czego jedni mają drudzy nie reklamy 

Chyba że oto chodzi że jedni mają drudzy nie i stąd takie nieporozumienia, ja nigdy nic nie widziałem, oprócz tej jednej aplikacji którą podczepili pod ustawienia czyli aplikacja "panel sterowania" - to zewnętrzna aplikacja  Mysli
Nigdy nie widziałem innych reklam w systemie dlatego uważam że ktoś tu robi wojenki zupełnie jak z tymi igłami w truskawkach żeby oczernić jakąś firmę , dlatego jestem ciekawy czy może tu chodzi o miui10 i czy to może w wersji beta takie cyrki  Oczy2 czy to może wina samych użytkowników którzy zawirusowali sobie czymś system (lub nakładkę miui)  Zaskoczony
Ja jestem użytkownikiem beta i szczerze przytrafił mi się jeden przypadek że była w tej aplikacji panel sterowania ale to wtedy była wersja chińska nie global romu  Zaskoczony  Zawsze jak przechodzę to okno powitalne itp początkowe nie zgadzam się na nic może to też blokuje te reklamy  Mysli
Odpowiedz
Co do telefonu jaki miałem to ten 
https://miuipolska.pl/forum/topic/21440-...n3-pro-se/

Niestety nie potrafili mi pomóc raczej to ja poradniki pisałem potem co ustaliłem i starałem się pomóc jak najwiekszej ilości osób w różnych sprawach z tym telefonem u nie tylko.

Co do reklam już chyba wszystkie znane polskie linki podał jest instrukcja wylaczenienia wszystkich reklam po angielsku.
Oraz link do prawdopodobnie oficjalnego oświadczenia firmy (dobre programy)
I że to się pojawiło od najnowszej porawki bezpieczeństwo (chip) więcej reklam

Nie jestem wstanie wychwycić wszystkich zmian jakie zaszły w sytemie miui bo nie mam go w tej chwili i nie ustalę co jest przyczyną takiej rzeczy niestety ale za dużo osób alarmuje że tak się dzieje z tymi reklamami mogę tylko obstawiać więc podałem linki do najbardziej prawdopodobnych tez.

Co do tego jak korzystamy z smartfona to jest właśnie to co mówiłem i że może być przyczyną każdy z nas ma preferencje sprawdza uprawnienia odbiera,zaglebia się w ustawienia a nie którzy lekceważą.

Zapomniałem dodać że redmi 3 pro se (Kate) 3 razy wymianiałem na nowy model bez porawy. Można powiedzieć złe warunki ale tylko z z tą marką problem (Huawei nie sprawdzałem bo ostatniego miałem jak firma wchodzila do polski a wtedy to się system na karcie sd instalowało i działał szybciej niż na wewnęcznej SWAP i te sprawy piękne czasy)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości